Take a fresh look at your lifestyle.

FOTO – Cine era bikerul UCIS duminică dimineața în accidentul moto de pe strada București. Mama lui a presimțit nenorocirea

6
MOBILA

accident-moto-motocicleta-strada-bucuresti (4)Tânărul implicat în accidentul de motocicletă de pe strada București, petrecut duminică dimineața, a decedat. Alexandru Nicoară (foto jos) s-a izbit puternic de un autoturism Audi care i-a întors în față, pe linie continuă. Martorii accidentului spun că în autoturism s-ar fi aflat sirianul Ryad Almasri, cel care patronează lanțul de fast food-uri „Mama Manu”. Alex Nicoară a murit în timpul operației. UPDATE – Ryad Almasri, patronul „Mama Manu”, spune că nu el era la volan. 

Alexandru Nicoară a apucat să parcurgă numai câteva sute de metri. El locuia pe strada Traian, iar accidentul a avut loc la jumătatea străzii București.

Tânărul se îndrepta spre Piața Oser în momentul în care un autoturism a întors pe linie continuă. Motociclistul care circula regulamentar pe aceeași direcție de mers nu a putut evita impactul.

Apropiații familiei lui Alex susțin că mama tânărului ar fi presimțit tragedia. Aceasta i-a spus băiatului să nu meargă astăzi cu motocicleta.

„Dimineață i-a zis să nu meargă cu motocicleta că e udă partea carosabilă. Alex i-a dat asigurări că totul este în ordine și a liniștit-o când i-a spus că a mai condus pe ploaie”, spune un apropiat al bikerului.

Alexandru Nicoară era absolvent al Universității Tehnice din Cluj-Napoca.

UPDATE – 15.30 

Contactat telefonic, Ryad Almasri, patronul de la „Mama Manu” a declarat pentru publicația noastră, ZiarulClujean.ro, că nu el era la volanul autoturismului care l-a ucis pe motociclist.

“Acum am ieșit de la Poliție și de la avocat. S-a creat o confuzie, nu eu am fost în mașină în momentul accidentului. A fost un prieten la mine, la sediul de pe București, iar când a plecat a făcut greșeala de a întoarce acolo. Eu fiind în zonă am mers să vad ce se întâmplă și așa s-a creat confuzia că eu am provocat accidentul”, ne-a declarat Ryad Almasri, patronul „Mama Manu”.

Click pe link-ul de mai jos pentru mai multe imagini și pentru a afla cum s-a petrecut accidentul.

UPDATE – FOTO – Accident grav de motocicletă pe strada București. Martori: „Patronul de la „Mama Manu” i-a întors în față, pe linie continuă”

Citește și …
VIDEO – Momente emoționante pe strada București, locul în care un motociclist a fost omorât. Zeci de bikeri i-au aprins lumânări

Citește și …
ȘOC și GROAZĂ! Șoferul care a omorât un motociclist NU a fost arestat de polițiștii clujeni și POATE conduce în continuare

Citește și
6 Comentarii
  1. Stefan spune

    Sezonul asta peste 50% din accidentele moto din tara s-au petrecut la Cluj, ar trebui sa organizati manifestatii mai dese prin trafic pentru ca soferii de masini sa constientizeze,sau macar sa le starniti atentia. La noi in tara inca respectul fata de motociclist nu este cultivat. In rest, asfalt uscat si imi pare rau ca s-a mai dus inca unul.

  2. Io spune

    Dumnezeu sa te odihneasca, prieten drag.

  3. Buna din deal spune

    Am si eu o intrebare, respect fata de cei care sfideaza ceilalti participanti la trafic( depasiri, viteza, zig zag-uri printre masini ) ? Doar restul participantilor trebuie sa fereasca motociclistii, ei nu trebuie sa respecte pe ceilalti participantii la trafic ?
    Dumnezeul sa il odihneasca in pace.

    1. @asta din deal spune

      Despre ce vorbesti aici?? ai citit macar cauza accidentului? Practic vorbim despre unul care a intors pe dubla continua fara sa se asigure si a omorat un om care circula regulamentar, iar tu comentezi ca motociclistii nu respecta? Pe bune, ai bun simt fata de o viata pierduta si tine-ti tampeniile pentru alte articole unde ar putea avea legatura cu subiectul dezbatut.

    2. Robert spune

      Esti retardat… Citeste din nou articolul si uitate cine se face vinovat de producerea accidenteului.

  4. Jeler Ciprian spune

    Nu i-au apărarea soferului dar o mare majoritate a motocicliștilor isi bat p.la de regulile de circulație!! Viteza mare,depășiri pe linie continuă nu mai vb, cand pe stinga cand pe dreapta si apoi urla ca nu sunt respectati in trafic!!! Nu vb de bikerul un cauza dar sunt foarte multi indisciplinati! Domnu să-l odihnească în pace!!

SPUNE CE CREZI

Adresa de email nu va fi publicata