Take a fresh look at your lifestyle.

Premianții Galei ”10 pentru Cluj”, ediția 2018

0

Gala de Excelenţă „10 pentru Cluj”, eveniment educativ şi cultural-artistic, a avut loc miercuri, 12 decembrie, la Casa de Cultură a Studenţilor, fiind organizat de Primăria municipiului Cluj-Napoca, cu sprijinul Inspectoratului Şcolar Judeţean, al mediului de afaceri clujean şi al instituţiilor locale.

Peste 300 de elevi cu vârste cuprinse între 3-18 ani au fost recompensaţi cu premii, diplome şi trofee în cadrul ediției aniversare din acest an, dedicată Anului Centenar,  pentru performanţele excepţionale obţinute în domeniul educaţiei, sportului sau pentru implicarea în comunitate. Acești tineri merită toate aprecierile noastre pentru consecvența și perseverența de care au dat dovadă în proiectele și concursurile în care au fost implicați.

Valoarea cumulată a premiilor se ridică la peste 40.000 lei în premii valorice sau produse.

Momentele artistice nu au lipsit din cadrul evenimentului, astfel cei prezenţi s-au putut bucura de momentul oferit de Trupa de Majorete „Magic” a Şcolii Generale „Liviu Rebreanu”, cu titluri de campioane naţionale şi europene în anul 2018, urmat de un moment de magie, alături de Magic Puppet, prin care elevii prezenţi au fost invitaţi să descopere secretele ştiinţei şi nu în ultimul rând, Girls Only de la Armonia Music, câştigătoare a numeroase premii naţionale şi internaţionale au interpretat o cunoscută piesă din repertoriul internaţional. Gala de premiere s-a încheiat cu un spectacol de culoare (confetti).

Premianţii ediţiei a X-a a Galei de Excelenţă „10 pentru Cluj”

Prichindeii Cetăţii

Dobocan Maria de la Grădinița „Sf. Stelian”

Ungurean Alecsandru Ștefan de la Grădiniţa „Universul Copiilor”

Mocan Irina de la Grădiniţa Grădinița „Albă ca Zăpada”

Trupa de majorete „HAPPY” de la Clubul Sportiv „Voinţa”

Urian Irina Andreea de la Grădinița „Licurici”

Karczag Ștefania de la Grădinița „Așchiuță”

Buta Ștefan de la Grădiniţa „Așchiuță”

Pop Ayna-Irina de la Grădiniţa „Așchiuță”

Kiss Orsolya Reka de la Grădiniţa „Așchiuță”

Jasko Helga Karola de la Grădiniţa „Așchiuță”

Szalma Dora Tamara de la Grădiniţa „Așchiuță”

Kis Mark Hunor de la Grădiniţa „Așchiuță”

 

Elevul Anului

Hossu Paul-Horea de la Liceul Teoretic „Gheorghe Șincai”

Pintea Alexandru de la Colegiul Naţional „Emil Racoviţă”

 

Profesorul Anului

Bertea Ilie-Mircea de la Colegiul Național Pedagogic „Gheorghe Lazăr”

 

Ambasador pentru Cluj

Gornescu-Cătinaş Ryanna Carina Andreea de la Liceul de coregrafie și artă dramatică „Octavian Stroia” (ciclul primar)

Sorlea Iulia Alexandra de la Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” (ciclul gimnazial)

Pop Mira de la Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” (ciclul liceal)

Euroscola Barițiu 2017-2018 de la Colegiul Naţional „George Bariţiu” (ciclul liceal)

 

Social

Grupul „Recupart” de la Școala gimnazială „Iuliu Hațieganu” (ciclul primar)

Echipei de Service „Learning” de la Transylvania College (ciclul gimnazial)

Moldovan Anda-Iulia de la Colegiul Național Pedagogic „Gheorghe Lazăr” (ciclul liceal)

Novăcescu Dana-Patricia de la Colegiul Național „George Coșbuc” (ciclul liceal)

 

Arte, ansambluri

Corului Gimnazial al Colegiului de Muzică Sigismund Toduţă” (ciclul gimnazial)

Grupul „Ursuleţii MIMO” de la Liceul de Coregrafie şi Artă Dramatică „Octavian Stroia” (ciclul liceal)

 

Arte, individual

Moldovan-Maniu Victor-Ştefan de la Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” (ciclul primar)

Cuşmir Filip Cristian de la Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” (ciclul gimnazial)

Iacob Iulia-Daria de la Liceul Teoretic „Mihai Eminescu” (ciclul liceal)

 

Sport de echipă

ASC DELTA MMA (ciclul primar)

Trupa de majorete „Magic” de la Școala Gimnazială „Liviu Rebreanu” (ciclul gimnazial)

Dulf Evelin-Henrietta şi Gabor Cătălin-Andrei de la Liceul Teoretic „Báthory István” (ciclul liceal)

 

Sport, individual

Ferenţiu Mara Ioana de la Școala gimnazială „Ioan Bob” (ciclul primar)

Sabău Lorena de la Liceul Teoretic ELF, legitimată la CS Politehnica Cluj-Napoca (ciclul gimnazial)

Chisăliţă Diana de la Transylvania College (ciclul liceal)

Nedelcu Ştefana-Elena de la Colegiul Naţional „George Bariţiu” (ciclul liceal)

Ştiinţe

Chira Alexandru Marius de la Școala gimnazială „Ioan Bob” (ciclul primar)

Harambaş Diana-Maria de la Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” (ciclul gimnazial)

Ile George-Daniel de la Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” (ciclul liceal)

 

IT

Lăuran David-Andrei de la Şcoala Gimnazială „Horea” (ciclul gimnazial)

Echipei ITECH de la Liceul Teoretic „Avram Iancu” (ciclul liceal)

 

MEDIU

Grupul Recupart de la Şcoala Gimnazială „Iuliu Haţieganu” (ciclul gimnazial)

Grupul elevilor de la Colegiul Tehnic „Napoca” (ciclul liceal)

 

INOVAŢIE

Grupul „Pertinent în comunitate” de la Școala Gimnazială „Niculae Titulescu” (ciclul gimnazial)

Grupul elevilor de la Colegiul Tehnic „Napoca” (ciclul liceal)

Grupul C.A.P.A.C. de la Liceul Teoretic „Avram Iancu” (ciclul liceal)

 

CLUJ 100

Pop David Patrik de la Liceul Teoretic „Avram Iancu” (ciclul primar)

Grupul de 30 elevi de la Şcoala Gimnazială „Emil Isac” (ciclul gimnazial)

Grupul elevilor de la Colegiul Tehnic „Napoca” (ciclul liceal)

Citește și

SPUNE CE CREZI

Adresa de email nu va fi publicata