Take a fresh look at your lifestyle.

Scandal și bătaie în club NOA, agresorul a fost reținut după două săptămâni

0
MOBILA

club-noaAcum două săptămâni, în 13 martie, în jurul orei 05:00, în incinta clubului NOA din cartierul Zorilor, din Cluj-Napoca, a  izbucnit un scandal între doi bărbaţi aflaţi în stare de ebrietate, aceştia îmbrâncindu-se, adresându-şi reciproc injurii. Agenţii de securitate ai localului ar fi intervenit pentru aplanarea conflictului, cei doi fiind evacuaţi din incinta localului. Polițiștii 

Ulterior, în faţa localului, conflictul ar fi continuat, fiind implicate mai multe persoane. Cei în cauză şi-ar fi adresat reciproc injurii şi ameninţări, iar unul dintre bărbaţi s-ar fi strecurat printre agenţii de securitate şi l-ar fi lovit pe altul, acesta din urmă căzând pe jos, în stare de inconştienţă. Ulterior, agresorul ar fi părăsit locul faptei.

În urma vizionării imaginilor surprinse de camerele de supraveghere ale localului în cauză, poliţiştii au reuşit identificarea persoanelor implicate. Astfel, s-a constatat că altercaţia respectivă ar fi adus o atingere gravă ordinii şi liniştii publice, fapt pentru poliţiştii s-au sesizat din oficiu sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tulburare a ordinii şi liniştii publice, faptă prevăzută şi pedepsită de Codul penal.

Până în prezent, victima agresiunii nu a formulat vreo plângere împotriva bărbatului care ar fi lovit-o.

În baza probatoriului administrat, poliţiştii au dispus măsura reţinerii pentru 24 de ore faţă de agresor, un bărbat de 30 de ani, din Cluj-Napoca, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tulburare a ordinii şi liniştii publice.

Poliţiştii au identificat şapte persoane care ar fi fost implicate în conflict, cercetările continuând pentru stabilirea cu exactitate a participaţiei  fiecăruia la comiterea infracţiunii de tulburare a ordinii şi liniştii publice.

Citește și
SPUNE CE CREZI

Adresa de email nu va fi publicata