Take a fresh look at your lifestyle.

Primul succes al antrenorului Bogdan Lobonț la „U” Cluj

0

FC Universitatea Cluj a câștigat cu scorul de 3-1 partida disputată împotriva Chindiei Târgoviște în primul meci în care Bogdan Lobonț a stat pe banca clujenilor ca antrenor principal. El a decis să își asume rolul de antrenor principal în locul lui Mircea Cojocaru, suspendat.

Potrivit sportincluj.ro, primul gol a fost marcat de Chindia Târgoviște, în minutul 13, prin Mihaiu. Universitatea Cluj și-a revenit din șoc și a început să domine copios partida, astfel că golul din minutul 36, înscris de Hațiegan, nu a surprins pe nimeni.

În repriza a doua, Gavra a înscris pentru 2-1, în minutul 50. Scorul final a fost stabilit în ultimul minut al prelungirilor, de Hațiegan, care a înscris pentru 3-1.

Un rol important în această victorie i-a revenit lui Dur-Bozoancă. Portarul clujenilor a avut câteva intervenții excelente, care i-au împiedicat pe târgovișteni să marcheze.